Як уникнути перегріву дизельного двигуна влітку

Як уникнути перегріву дизельного двигуна влітку

За спекотної погоди у будь-якого двигуна є ризик бути перегрітим. Проте для дизельного мотора, що зазвичай працюють у важчих умовах, причин звертати увагу на температуру антифризу значно більше.

Для холодного пуску дизеля, на відміну від бензинового мотора, існує система підігріву камери згоряння, свічки накала, реле свічок тощо. За умов збою у системі керування двигуном підігрів камери також може спричинити перегрів двигуна. Проте це одиничні випадки.

Чому перегрівається дизель

Як і бензиновий двигун, дизель перегріється за спекотної погоди та під час роботи при сильному навантаженні. Цього можна уникнути, якщо врахувати всі фактори перегріву та мінімізувати їх вплив на мотор.

  1. Рівень та якість антифризу

Низький рівень антифризу у розширювальному бачку може призвести до потрапляння повітря в систему охолодження. Оскільки система повинна бути герметичною, повітряній пробці непросто самостійно покинути двигун. Вона блокує процес циркуляції рідини, двигун охолоджується нерівномірно, що може призвести до перегріву.

Якість антифризу також впливає на поріг його закипання. Наприклад, неякісний антифриз закипить вже при температурі близько 105 градусів, а це майже робоча температура для більшості двигунів. Також низький тиск у системі охолодження знижує температурний поріг закипання. Саме тому не завадить мати про запас декілька літрів антифризу в багажнику, так само як аптечку чи запасні щітки склоочисника.

  1. Несправний термостат або датчик температури

Справний термостат за умов досягнення номінальної температури рідини перепускає її по великому колу, через основний радіатор. Тим самим сприяючи ефективному охолодженню. Якщо ж термостат підібрано невірно, він може відкриватись пізніше, аніж потрібно.

У такому випадку двигун якийсь час працюватиме зі збільшеним температурним навантаженням, а раптовий перегрів може призвести до короблення головки блоку циліндрів та прогару прокладки головки. Тому важливо для заміни шукати запчастини по ВІН коду, як точно відповідають номінальним параметрам двигуна.

Те саме стосується датчика температури рідини у системі охолодження. У сучасних двигунах з системою електронного керування зазвичай встановлено декілька температурних датчиків — один показує температуру на шкалі приладів, а другий інтегровано у систему управління двигуном. Саме він дає точну інформацію блоку управління щодо температури, як один з критичних показників.

Як уникнути перегріву дизельного двигуна влітку

  1. Продуктивність форсунок дизеля

Кількість пального для дизельного двигуна критично важливе не тільки для отримання оптимальної пропорції повітря та солярки. Якщо дозування пального у якомусь циліндрі буде зменшене, це призведе до більшого механічного та температурного навантаження.

Отже, забите відкладеннями сопло форсунки також може швидко призвести до перегріву дизеля, а також до втрати потужності, перевитрати солярки, провалам та втраті динаміки автомобіля. Це досить поширена причина перегріву.

Окрім цього, не варто забувати також про стан радіатора системи охолодження, шланги та патрубки, реле вентилятора або ремені приводу вентилятора охолодження.

Рекомендуем почитать

  • ОБЛОЖКА СВОИМИ РУКАМИОБЛОЖКА СВОИМИ РУКАМИ
    Являюсь давним читателем журнала. Когда начал покупать приложения, встал вопрос о хранении (все-таки не книга в твердом переплете). Такого формата суперобложек в продаже я лично не...
  • ПОСЛЕ ПОМАДЫПОСЛЕ ПОМАДЫ
    Освободившийся патрончик из-под губной помады нетрудно превратить в удобную игольницу. Достаточно заполнить его поролоном, вставив рядом с ним полоску, вырезанную из пластика....
Тут можете оценить работу автора: